Možná právě řešíte, kam s prázdnými tonery, které se vám válejí v kanceláří a zbytečně zabírají místo. Pokud je nechcete jen tak vyhodit do komunálního odpadu a přemýšlíte, zda by mohly někomu posloužit, zde je několik možností, co se dá s prázdnými tonery dělat.
Vážíme si, že u nás pravidelně nakupujete. Proto zabezpečíme pravidelné vyzvednutí a odvoz prázdných tonerů přímo z vaší firmy nebo školy na naše náklady.
Jak tuto službu využít?
Stačí se u nás registrovat. Jakmile jako přihlášený registrovaný zákazník nakoupíte kumulativně za 6 000 Kč s DPH (i ve více objednávkách), získáte nárok na svoz jedné krabice prázdných tonerů. Na naše náklady.
Pokud ještě našimi zákazníky nejste a chtěli byste tuto službu zdarma využít, stačí se zaregistrovat a objednat tonery či náplně v souhrnné hodnotě alespoň 6 000 Kč. Do poznámky v objednávce nám napište, že máte o svoz tonerů zájem, načež vás budeme kontaktovat a domluvíme se na vyzvednutí prázdných tonerů.
Registrujte se a získejte další výhody. Například:
Podrobné podmínky svozu prázdných tonerů.
Pokud rádi kutíte, můžete prázdný toner svépomocně naplnit. Stačí mít vhodný toner, kvalitní tonerový prášek, čip a můžete toner využít opakovaně.
Že jste toner ještě nikdy neplnili? To vůbec nevadí. Připravili jsme pro vás návody k plnění tonerů, podle kterých plnění tonerů zvládne i méně zkušený kutil. Naplněný toner poté může opět kvalitně tisknout a tiskárna jej bez problémů přijme.
Pokud je na prázdném toneru nebo inkoustové náplni čip, pak se jedná o elektrozařízení. Jako výrobce a prodejce tonerů odvádíme za každý prodaný kus tzv. recyklační příspěvek. Tyto prostředky pak slouží na zabezpečení zpětného odběru, zpracování, využití a odstranění starých elektrozařízení.
Libovolné elektrozařízení (například i starou tiskárnu) proto můžete bezplatně odevzdat na místech k tomu určených. Podrobné informace o bezplatném odběru najdete v článku o zpětném odběru vysloužilých elektrozařízení.
Použité prázdné tonery a inkoustové náplně obsahují zbytky látek, které nepatří do běžného ani separovaného odpadu. Jednou z možností, jak se prázdných tonerů zbavit je jejich odevzdání ve sběrovém dvoře. Tam zajistí jejich recyklaci nebo likvidaci dle předpisů.
Některé prázdné originální a renovované tonery dokážeme opětovné zužitkovat. Vyrobíme z nich kvalitní renovované tonery, které se kvalitou blíží tonerům originálním.
Pokud máte zrovna ty tonery, které nejvíce potřebujeme, rádi je od vás vykoupíme.
Zde je aktuální seznam tonerů, které vykupujeme.
Renovace tonerů je proces, při kterém z prázdných tonerů do tiskáren vyrábíme tonery nové.
K renovaci lze použít pouze část prázdných tonerových kazet. Jde především o prázdné originální tonery, u nás však dokážeme využít i některé z našich renovovaných tonerů.
Před renovací zkontrolujeme typ toneru, jeho původ a zda není toner fyzicky poškozen. Poté ho důkladně vyčistíme, vyměníme opotřebované díly, naplníme toner kvalitním tonerovým práškem a nainstalujeme na něj nový tonerový čip.
Renovované tonery potom testujeme, abychom si byli jisti, že se ve vaší tiskárně správně načtou a budou perfektně tisknout.
Pojem recyklace se často zaměňuje s renovací. Zatímco při renovaci vzniká z prázdné kazety renovovaný toner, který lze znovu použít v tiskárně, recyklace se zaměřuje na opětovné využití materiálů z prázdných tonerů pro výrobu nových produktů nebo surovin. Pro další zpracování můžeme využít třeba plasty, kovy, nebo elektronické součástky.
Plastové části tonerů lze velmi dobře recyklovat a znovu je použít jako surovinu, čímž se sníží spotřeba nových zdrojů.
Elektronické části tonerů, jako čipy a kontakty, mohou být zpracovány do materiálů v elektronickém průmyslu.
Prázdné tonery do tiskáren obsahují také kovové části z mědi, hliníku, oceli nebo železa, které jsou snadno recyklovatelné.
Využít se dá dokonce i použitý tonerový prášek. Zatímco dříve končil na skládkách, v současnosti se může uplatnit jako barvivo ve stavebnictví (např. k barvení betonu).
Správné nakládání s prázdnými tonery je důležité právě proto, aby byly materiály z těchto tonerů znovu správně použity, nekončily na skládkách a nezatěžovaly životní prostředí.